Webinar z dietetykiem

Dieta w cukrzycy typu 2 i problemach kardiologicznych. Praktyczne zalecenia dietetyczne

Prowadząca

7 listopada 2019

19:00

Materiały dodatkowe

Prezentacja, bonusowe materiały

e-Certyfikat

Za udział otrzymasz certyfikat

Dostęp do nagrania

Dostęp przez 1 miesiąc

Sesja Q&A

Sesja pytań i odpowiedzi

BEZPŁATNY

Dostęp do webinaru i materiałów

Opis wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar (szkolenie w formule online) pt. „Dieta w cukrzycy typu 2 i problemach kardiologicznych. Praktyczne zalecenia dietetyczne” skierowany do osób borykających się z problemami kardiologicznymi i cukrzycą typu 2, ich rodzin a także osób zagrożonych tymi schorzeniami.

Szkolenie jest polecane także osobom po udarze, zawale serca czy rozpoznaną miażdżycą, które bezwzględnie powinny zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe by cieszyć się zdrowiem i lepszym samopoczuciem .

Podczas 1,5 h szkolenia online dowiesz się, co możesz jeść a czego lepiej unikać. Dietetyk prowadzący rozwieje wszelkie mity krążące wokół diety w cukrzycy i podpowie jak żywieniowo wspomóc pracę układu sercowo-naczyniowego.

Ponadto, każdy z zapisanych uczestników otrzyma mnóstwo dodatkowych materiałów edukacyjnych w formie pdf opracowanych przez naszego dietetyka.

PARTNEREM WYDARZENIA JEST SYNEXUS – międzynarodowa sieć ośrodków badań klinicznych.

Jak wziąć udział?

To naprawdę proste! Wystarczy tylko kilka kliknięć 🙂
1. Zarejestruj się bezpłatnie na wydarzenie na tej stronie klikając w przycisk „Zarejestruj się teraz” 
2. Po wypełnieniu i wysłaniu formularza otrzymasz potwierdzenie na email o zapisie. W otrzymanej wiadomości będą znajdowały się wszystkie informacje w tym link w który należy kliknąć o wyznaczonej godzinie webinarium. Po kliknięciu otworzy się okno z transmisją webinarium na żywo z naszym dietetykiem. W szkoleniu można uczestniczyć na komputerze lub telefonie z dostępem do internetu i przeglądarką. Nie ma potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania.

Plan webinarium

Wprowadzenie do tematu cukrzycy typu 2 1. Co to za choroba ? 2. Przyczyny zachorowania. 3. Rozpoznanie czyli diagnostyka laboratoryjna i objawy. 4. Konsekwencje niestosowania się do zaleceń diabetologa i dietetyka. Dietoterapia cukrzycy typu 2 1. Codzienne odżywianie nieodłącznym elementem leczenia cukrzycy insulinoniezależnej. 2. Dążenie do prawidłowej masy ciała, przepustką do poprawy glikemii. 3. Zalecenia żywieniowe opierające się o wytyczne Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego 2019 – praktyczne podejście Dietoterapia chorób układu krążenia 1. Skuteczne obniżanie poziomu cholesterolu dietą. 2. Nadciśnienie tętnicze – zalecenia dietetyczne. 3. Styl życia chroniący przed miażdżycą, udarem i zawałem serca- praktyczne wskazówki. WĘGLOWODANY – Zalecane i niewskazane węglowodany w diecie cukrzyka oraz pacjenta z problemami kardiologicznymi. – Indeks i ładunek glikemiczny- jak go zrozumieć i wykorzystać podczas komponowania posiłków? – Zastępniki cukru- czy warto je stosować? – Jakie znaczenie ma skrobia oporna obecna między innymi w ziemniakach? – Czy owoce są zakazane? TŁUSZCZ – Czy należy go ograniczać? – Jakie oleje używać na co dzień ? – Co to są jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe i co jest ich źródłem? – Jaki olej używać podczas gotowania a jaki użyć do skropienia surówki? BIAŁKO – Skąd je czerpać? – Ile należy go jeść ? – Czy warto sięgać po białko roślinne? 4. Wskazane techniki obróbki termicznej żywności. 5. Skuteczna walka z nadciśnieniem- sposoby na zmniejszenie użycia soli kuchennej w przygotowywaniu potraw. 6. Naturalne przyprawy i składniki diety poprawiające wrażliwość tkanek na insulinę. 7. Płyny – co pić i w jakiej ilości ? 8. Codzienny ruch elementem zdrowego stylu życia.

O prowadzącym

Monika Stromkie-Złomaniec
Dietetyk kliniczny
Dietetyk kliniczny w poradni Dietomedica. Ukończyła dietetykę na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pracuje z pacjentami od 7 lat, doświadczenie zawodowe zdobyła w warszawskich szpitalach i poradniach dietetycznych. Autorka wielu artykułów i licznych konsultacji z zakresu zdrowego odżywiania w prasie, portalach internetowych, radio i telewizji.

Co obejmuje oferta webinaru?

Bonus dla uczestników – każdy z uczestników otrzyma materiały:
✔️Wykaz przypraw używanych w kuchni, uwrażliwiających tkanki na insulinę
✔️Wykaz ziół/naparów uwrażliwiających tkanki na insulinę
✔️Superfoods – produkty, które warto włączyć do diety chorego na cukrzycę
✔️Co zrobić, gdy cukrzyk ma ochotę na coś słodkiego? – propozycje deserów o niższym IG niż tradycyjne.
✔️Dieta antycholesterolowa- poradnik żywieniowy
✔️Prezentacja z webinarium
Zarejestruj się już dziś / ten webinar obejmuje limit miejsc!