Webinar z dietetykiem

Partnerski / Bezpłatny

Dieta w Zespole Jelita Nadwrażliwego. Co pomaga w świetle badań?

Prowadząca

10 marca 2020

19:00

Materiały dodatkowe

Prezentacja, bonusowe materiały

e-Certyfikat

Za udział otrzymasz certyfikat

Dostęp do nagrania

Dostęp przez 1 miesiąc

Sesja Q&A

Sesja pytań i odpowiedzi

BEZPŁATNY

Dostęp do webinaru i materiałów

Opis wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar pt. Dieta w Zespole Jelita Nadwrażliwego. Co pomaga w świetle badań? Webinar poprowadzi dietetyk kliniczny z naszego zespołu Pani Olga Mrawiec.

Miło nam poinformować, że partnerem webinaru jest SANPROBI®

Dołącz do webinaru! Webinaria z Dietomedica to nie tylko dawka rzetelnej wiedzy, ale także wyczerpujące i ciekawe materiały dodatkowe, które otrzymają wszyscy zarejestrowani uczestnicy.

Informacje dla zarejestrowanych

Link z dostępem do webinaru otrzymali Państwo na swój adres email podczas rejestracji. Aby  dołączyć do webinarium należy kliknąć w link o nazwie „Dołącz” we wskazanym terminie. W gdy nie znajdują Państwo linka z dostępem do webinarium prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.

Wszyscy zarejestrowani uczestnicy otrzymają materiały (w tym nagranie), które wyślemy na email w dniu 11.03.2020

Jak zadbać o jakość połączenia?

Przede wszystkim należy upewnić się, że używana przeglądarka jest. Za pomocą poniższego testu można sprawdzić czy przeglądarka jest zaktualizowana:

https://updatemybrowser.org/

Jakie przeglądarki wspierają technologię webinarową?

Obecnie, możesz korzystać z technologii WebRTC na najaktualniejszych wersjach przeglądarek Google Chrome, Opera, Safari, Mozilla Firefox, Edge. Wymienione przeglądarki w pełni wspierają naszą najnowszą technologię audio-video.

Zachęcamy do korzystania z najaktualniejsze wersji przeglądarki Google Chrome, ponieważ jest najbardziej kompatybilna pod względem integracji z technologią WebRTC.

Na jakich przeglądarkach uczestnicy mogą dołączyć do wydarzenia poprzez urządzenie mobilne?

Pokój webinarowy w wersji mobilnej działa tylko na przeglądarkach Chrome oraz Safari. Aby dołączyć do pokoju webinarowego uczestnicy muszą posiadać na swoim urządzeniu mobilnym ich najbardziej aktualną wersję.

Zalecamy także upewnienie się, że połączenie jest wystarczająco stabilne, a także, że ma wystarczającą przepustowość.

Jeśli jest taka możliwość, to lepiej korzystać z połączenia kablowego, które jest o wiele stabilniejsze, niż Wifi.

W trakcie wydarzenia należy także zamknąć wszelkie inne otwarte okna przeglądarki, wyłączyć inne programy i aplikacje oraz upewnić się, że w tle nic nie jest pobierane lub nie odbywają się w tle żadne aktualizacje.

 

Partner webinarium

 

SANPROBI® to producent najwyższej jakości probiotyków zawierających wyselekcjonowane szczepy bakterii. Firma powstała w 2008 roku i w krótkim czasie stała się uznanym w Polsce ekspertem w suplementacji probiotycznej.

Plan webinarium

1. Czym jest Zespół Jelita Nadwrażliwego i dlaczego tradycyjne podejście w jego leczeniu okazuje się nieskuteczne? 2. Związki przyczynowo-skutkowe, kluczem do zrozumienia problematyki IBS-u i jego skutecznego leczenia 3. „Po nitce do kłębka” czyli jak ustalać przyczyn-ę/y IBS-u a następnie rozwiązywać problem krok po kroku – Problemy trawienne – Zwiększona przepuszczalność jelita – Infekcje przewodu pokarmowego- poinfekcyjny IBS – Zaburzenia hormonalne w tym również hormonów pokarmowych (motylina, cholecystokinina, neuropeptyd Y) – Zaburzona mikroflora jelitowa – Alergie i nietolerancje pokarmowe – Problemy z serotoniną – Problem z histaminą i jej dualistyczny charakter w przebiegu IBS-u 4. Podstawowy i rozszerzony panel badań w IBS-ie 5. Jakie diety mają zastosowanie w leczeniu IBS-u i dlaczego nie ma jednej, która sprawdza się u wszystkich? 6. Jak dobierać dietę w zależności od występujących przyczyn i objawów IBS-u 7. Probiotykoterapia jako ważny element leczenia IBS-u. Dobór odpowiednich szczepów w zależności od : – źródłowej przyczyny zespołu jelita nadwrażliwego – dominujących objawów zespołu jelita nadwrażliwego – problemów ze zwiększoną przepuszczalnością bariery jelitowej 8. Probiotykoterapia w kontekście profilaktyki zespołu jelita nadwrażliwego? Jak ją implementować w życie, pomocne wskazówki suplementacyjne.

O prowadzącym

Olga Mrawiec
Dietetyk kliniczny
Dietetyk specjalizujący się głównie w zaburzeniach żołądokowo-jelitowych. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zajmuje się leczeniem żywieniowym alergii pokarmowych, zespołu jelita nadwrażliwego, SIBO oraz kandydozy. Pomaga osobom borykającym się z oporną w zwalczeniu nadwagą lub otyłością, poprzez eliminację jej źródłowej przyczyny (dysbioza jelita, liczne nadwrażliwości pokarmowe, zaburzenia metaboliczne).

Co obejmuje oferta webinaru?

✔️2- godzinne szkolenie “na żywo” z dietetykiem klinicznym,
✔️Dodatkową sesję pytań i odpowiedzi
✔️Dostęp do nagrania po webinarze (przez 1 miesiąc)

Dodatkowo każdy z uczestników otrzyma materiały:
✔️Prezentacja z webinarium
✔️Tabele z produktami które zawierają lub stymulują wytwarzanie histaminy w organizmie
✔️Broszurkę z przeglądem suplementów, które wykazały skuteczność w leczeniu IBS-u (na podstawie badań randomizowanych)
✔️Metody doboru probiotyku w zależności od istniejących objawów oraz przyczyny rozwoju IBS-u
✔️Materiały od SANPROBI
Zarejestruj się już dziś / ten webinar obejmuje limit miejsc!