Webinar z dietetykiem

Jak skutecznie leczyć zespół jelita drażliwego? Analiza problemu krok po kroku

Prowadząca

21 listopada 2019

19:00

Materiały dodatkowe

Prezentacja, bonusowe materiały

e-Certyfikat

Za udział otrzymasz certyfikat

Dostęp do nagrania

Dostęp przez 1 miesiąc

Sesja Q&A

Sesja pytań i odpowiedzi

34,99 zł

Dostęp do webinaru i materiałów

Opis wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na webinar „Jak skutecznie leczyć zespół jelita drażliwego? Analiza problemu krok po kroku” – poprowadzi go dietetyk kliniczny z naszego zespołu, pani Olga Mrawiec.

Plan webinarium

1. Czym jest zespół jelita drażliwego i dlaczego tradycyjne podejście w jego leczeniu okazuje się nieskuteczne? 2. Związki przyczynowo-skutkowe, kluczem do zrozumienia problematyki IBS-u i jego skutecznego leczenia 3. „Po nitce do kłębka” czyli jak ustalać przyczyn-ę/y IBS-u a następnie rozwiązywać problem krok po kroku – Problemy trawienne – Zwiększona przepuszczalność jelita – Infekcje przewodu pokarmowego- poinfekcyjny IBS – Zaburzenia hormonalne w tym również hormonów pokarmowych (motylina, cholecystokinina, neuropeptyd Y) – Zaburzona mikroflora jelitowa – Alergie i nietolerancje pokarmowe – Problemy z serotoniną – Problem z histaminą i jej dualistyczny charakter w przebiegu IBS-u 4. Podstawowy i rozszerzony panel badań w IBS-ie 5. Jakie diety mają zastosowanie z leczeniu IBS-u i dlaczego nie ma jednej, która sprawdza się u wszystkich? 6. Jak dobierać dietę w zależności od występujących przyczyn i objawów IBS-u 7. Probiotykoterapia jako ważny element leczenia IBS-u

O prowadzącym

Olga Mrawiec
Dietetyk kliniczny
Dietetyk kliniczny w poradni Dietomiedica. Dietetyk specjalizujący się głównie w zaburzeniach żołądokowo-jelitowych. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zajmuje się leczeniem żywieniowym alergii pokarmowych, zespołu jelita drażliwego, SIBO oraz kandydozy. Pomaga osobom borykającym się z oporną w zwalczeniu nadwagą lub otyłością, poprzez eliminację jej źródłowej przyczyny (dysbioza jelita, liczne nadwrażliwości pokarmowe, zaburzenia metaboliczne).

Co obejmuje oferta webinaru?

✔️2 -godzinne szkolenie “na żywo” z dietetykiem klinicznym
✔️Dodatkową sesję pytań i odpowiedzi
✔️Dostęp do nagrania po webinarze (przez 1 miesiąc)
✔️e-Certyfikat ukończenia szkolenia
✔️10% zniżki na wszystkie usługi poradni Dietomedica

Dodatkowo każdy z uczestników otrzyma materiały:
✔️Prezentacja z webinarium
✔️Tabele z produktami, które zawierają lub stymulują wytwarzanie histaminy w organizmie

Zarejestruj się już dziś / ten webinar obejmuje limit miejsc!